tr?id=2191243471044411&ev=PageView&noscript=1

Materace i stelaże

Wysypianie się to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Odpowiednio dobrany materac to pierwszy krok do spokojnego snu. U nas możesz zakupić materace sprężynowe, piankowe, medyczne oraz materace dla dzieci. W doborze odpowiedniego materaca chętnie pomogą nasi współpracownicy. W naszym sklepie znajdują się starannie wyselekcjonowane produkty, które pochodzą od najlepszych producentów z Polski i zagranicy. Dobry materac to taki, który idealnie podpiera kręgosłup i całe ciało, a jednocześnie zapewnia komfort podczas odpoczynku. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas kompleksowego podejścia do Klienta i spojrzenia na wyzwanie, jakim jest maksymalny komfort snu. Wierzymy, że dzięki naszym materacom sen będzie przyjemny, a materac będzie służył przez wiele lat.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując materac?

Rozmiar

Najważniejszą zmienną podczas zakupu materaca są wymiary posiadanego łóżka. Przyjmuje się, że na pojedyncze łóżko wystarczy materac o szerokości pomiędzy 90 a 120 cm, a na łóżko dla dwóch osób szerokość materaca nie powinna być mniejsza niż 140 cm. Jest to podyktowane w dużej mierze wymiarami najpopularniejszych stelaży z drugiej zaś komfortem, jaki zapewnia odpowiednia przestrzeń do spania.

Jeśli zaś chodzi o wysokość, to materac dla osoby dorosłej powinien mieć pomiędzy 18 a 20 centymetrów a materac dla dziecka minimum 10 cm. Warto również sprawdzić o ile materac wystaje ponad stelaż łóżka? Najkorzystniej jest bowiem jeśli wystaje minimum na 4 centymetry.<.p>

Twardość

W przypadku twardości materaca obowiązuje nadrzędna zasada – im większa jest masa ciała osoby (lub osób) śpiących na łóżku tym materac powinien być twardszy. Odpowiednia twardość materaca pozwoli na właściwe podparcie kręgosłupa w czasie snu i zachowanie jego naturalnej krzywizny co przełoży się na wartościowy wypoczynek. Materac zbyt twardy nie pozwoli na uzyskanie wygodnej pozycji, a zbyt miękkie podłoże sprawi, że ciało osoby śpiącej będzie się nienaturalnie zapadać.

W naszym sklepie internetowym dostępne są materace posiadające kilka różnych stref twardości. Dlaczego? Ponieważ ich projektanci zdają sobie sprawę, że każda z partii ludzkiego działa podczas snu naciska na podłoże z innym natężeniem, dlatego też potrzebuje innego podparcia. Tam, gdzie nacisk jest większy, materac ma twardszą budowę, a tam, gdzie ciało oddziałuje lżej, podłoże może być bardziej miękkie.

Nie wiesz jaki materac najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Chętnie pomożemy Ci wybrać idealny produkt dzięki, któremu zapewnisz sobie zdrowy i spokojny sen każdej nocy. Zapraszamy klientów ze Świdnicy, Wałbrzycha i miast ościennych!

materace / stelaże

Poniższy asortyment stanowi tylko część naszej oferty.

Pełna oferta mebli dostępna jest na stronach internetowych producentów, z którymi współpracujemy.

przejdź do producentów

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Mebel Styl

Design by Graff.pl